"Verandering is de meest harde en beklemmende sleur waar een mens in kan geraken."
-
G.K. Chesterton
PvdA-er redt multiculturele samenleving - en zijn partij
woensdag 27 januari 2010 17:34 door Tom Zwitser
Tijdens zijn vele werkbezoeken aan moslims waarbij hem nu eens wel en vooral eens niet de hand werd gereikt, peinsde staatssecretaris Eberhard van der Laan zich suf over een mogelijke synthese in deze ogenschijnlijke botsing der beschavingen. Het moet toch mogelijk zijn, zo dacht hij, dat ik de idee krijg dat ik de hand van een moslim(a) schudt, terwijl de moslim(a) het idee krijgt dat hij zijn handen niet aan mij vuil maakt?
“Ik heb er”, zo vertelde hij vandaag op de presentatie van zijn multiculturele uitvinding, “zeer lang over gepiekerd, maar kreeg mijn Archimedesmoment nadat ik op het zoveelste hi!society gordelfeest verkeerde en binnen het uur door 130 dames werd geluchtzoend – alle 130 drie keer een klapzoen
in de lucht
. ’s Avonds kon ik de slaap heel lang niet vatten omdat ik erover na bleef denken en juist toen ik tegen de ochtend eindelijk in slaap dreigde te vallen; zag ik het voor me: de luchtdruk. Multicultureel verantwoord. De moslimwereld zal juichen.”
U zult wel denken: toen zal Eberhardje wel helemaal niet meer hebben kunnen slapen. En inderdaad, als een jongen zo blij sloeg hij aan het oefenen met zijn luchtdruk en verkneukelde zich al dat hij hiermee jongetje Pechtold in de aanstaande gemeenteradsverkiezingen zal verslaan en de PvdA redt van de ondergang. Hamer zal opstappen, Bos zal draaien en hem tot partijleider maken en hij zal de grote man zijn; een legende waarvan het nageslacht zal weten dat hij de partij redde met
De Luchtdruk; de handdruk in de lucht
.
categorie
:
satire
|
tag
:
van der laan
luchtdruk
edito
contact
mail ons
colofon
missie
agenda
introductie
nucleus
de draak
bronnen
christendom
klassieken
premodern
overig
literatuur
boekrecensies
e-books
links
media
blogosfeer
paleocon
rechts
cultuur
res publica
christendom
traditie
zoeken
RSS
Junge Freiheit
Auf Augenhöhe
De Tijd
'Afwachten hoe spooracties verlopen'
Reformatorisch Dagblad
VN, VS, EU en Rusland veroordelen Israël
Nederlands Dagblad
Publieksprijs christelijke boek naar Mara
Elsevier
Politie ontvangt zestig tips na verdwijning Millie...
Le Figaro
Les cinq enjeux nationaux du premier tour des régi...
Washington Times
Bombs in Afghan city kill at least 30
Katholiek Nieuwsblad
Oproep om kruisbeelden te verwijderen gepareerd.
inloggen