"De rede zal niet durven beweren dat iemand verkeerd doet honger te hebben. Beweert zij wel dat het verkeerd is dorst te hebben naar godsdienst?
-
Denis de Rougemont
PvdA redt multiculturele samenleving en zijn partij
woensdag 27 januari 2010 17:34 door Tom Zwitser
Tijdens zijn vele werkbezoeken aan moslims waarbij hem nu eens wel en vooral eens niet de hand werd gereikt, peinsde staatssecretaris Eberhard van der Laan zich suf over een mogelijke synthese in deze ogenschijnlijke botsing der beschavingen. Het moet toch mogelijk zijn, zo dacht hij, dat ik de idee krijg dat ik de hand van een moslim(a) schudt, terwijl de moslim(a) het idee krijgt dat hij zijn handen niet aan mij vuil maakt?
“Ik heb er”, zo vertelde hij vandaag op de presentatie van zijn multiculturele uitvinding, “zeer lang over gepiekerd, maar kreeg mijn Archimedesmoment nadat ik op het zoveelste hi!society gordelfeest verkeerde en binnen het uur door 130 dames werd geluchtzoend – alle 130 drie keer een klapzoen
in de lucht
. ’s Avonds kon ik de slaap heel lang niet vatten omdat ik erover na bleef denken en juist toen ik tegen de ochtend eindelijk in slaap dreigde te vallen; zag ik het voor me: de luchtdruk. Multicultureel verantwoord. De moslimwereld zal juichen.”
U zult wel denken: toen zal Eberhardje wel helemaal niet meer hebben kunnen slapen. En inderdaad, als een jongen zo blij sloeg hij aan het oefenen met zijn luchtdruk en verkneukelde zich al dat hij hiermee jongetje Pechtold in de aanstaande gemeenteradsverkiezingen zal verslaan en de PvdA redt van de ondergang. Hamer zal opstappen, Bos zal draaien en hem tot partijleider maken en hij zal de grote man zijn; een legende waarvan het nageslacht zal weten dat hij de partij redde met
De Luchtdruk; de handdruk in de lucht
.
categorie
:
satire
|
tag
:
van der laan
luchtdruk
edito
contact
mail ons
colofon
missie
agenda
introductie
nucleus
de draak
bronnen
christendom
klassieken
premodern
overig
literatuur
boekrecensies
e-books
links
media
blogosfeer
paleocon
rechts
cultuur
res publica
christendom
traditie
zoeken
RSS
Junge Freiheit
Zentralrat steigt bei Vertriebenen-Stiftung aus
De Tijd
'Noodhulp Anglo Irish sleurt Ierland niet in bankr...
Reformatorisch Dagblad
Kamermeerderheid: Rutte alleen aan het werk
Nederlands Dagblad
Klink stapt per direct uit Tweede Kamer
Elsevier
Toch geen boete bij spijbelen tijdens speech Baros...
Le Figaro
Retraites : «On ne peut pas esquiver la réalité»
Washington Times
GOP sweating out effect of governor's race
Katholiek Nieuwsblad
Kerk roept op tot milieubescherming
inloggen